EĞLENCE URGUP CLUP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EĞLENCE URGUP CLUP

Sanal Alemin Haber ve Eğlence Sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Evet mi Hayır mı?
Zor Olan Doğruluk Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 12:27 am tarafından Lord_Selo

» ADAYLIK YARIŞI !!!
Zor Olan Doğruluk Icon_minitimeÇarş. Ocak 28, 2015 12:01 pm tarafından Lord_Selo

» Galatasaray istedi, Villarreal kaptı
Zor Olan Doğruluk Icon_minitimeÇarş. Ocak 28, 2015 11:45 am tarafından Lord_Selo

» Adaylık Anketi!!!
Zor Olan Doğruluk Icon_minitimePerş. Kas. 14, 2013 2:44 pm tarafından Lord_Selo

» Ürgüp'te Ak Partinin Adaylık Yarışı Arap Saçı
Zor Olan Doğruluk Icon_minitimePerş. Kas. 14, 2013 1:35 pm tarafından Lord_Selo

» Adaylık Konusunda Kimler Favori
Zor Olan Doğruluk Icon_minitimePtsi Kas. 04, 2013 12:34 pm tarafından Lord_Selo

» Seçimlere Yaklaşık 5 Ay Kala Kulisler İyice Hareketlendi
Zor Olan Doğruluk Icon_minitimeCuma Ekim 25, 2013 10:19 pm tarafından Lord_Selo

» Ürgüp'te Yerel Seçim Heyecanı
Zor Olan Doğruluk Icon_minitimeSalı Eyl. 18, 2012 5:16 pm tarafından Lord_Selo

» ALİ ÖZER ADAY MI OLUYOR???
Zor Olan Doğruluk Icon_minitimeCuma Şub. 25, 2011 1:04 am tarafından Lord_Selo

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
En iyi yollayıcılar
Lord_Selo
Zor Olan Doğruluk Vote_lcapZor Olan Doğruluk Voting_barZor Olan Doğruluk Vote_rcap 
Dark_King
Zor Olan Doğruluk Vote_lcapZor Olan Doğruluk Voting_barZor Olan Doğruluk Vote_rcap 
ENDER
Kırık Testi

Zor Olan Doğruluk

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Dark_King
Admin
Admin
Dark_King

Erkek Terazi
Yaş : 33 Mesaj Sayısı : 304 İş/Hobiler : Öğrenci Lakap : Kral

Zor Olan Doğruluk Vide
MesajKonu: Zor Olan Doğruluk Zor Olan Doğruluk Icon_minitimeÇarş. Şub. 11, 2009 6:04 pm

Bir zamanlar, Uzak Doğuda, artık yaşlandığını ve yerine geçecek birini seçmesi gerektiğini düşünen İmparator varmış. Yardımcılarından ya da çocuklarından birini seçmek yerine, kendi yerine geçecek kişiyi değişik bir yolla seçmeye karar vermiş.

Bir gün, ülkesindeki tüm gençleri çağırmış ve:
-Artık tahttan inip bir imparator seçme vakti geldi. Sizlerden birini seçmeye karar verdim..

Gençler şaşırmışlar, ancak o sürdürmüş:
-Bugün hepinize birer tohum vereceğim. Bir tek tohum...Ama güzel bir tohum. Evlerinize gidip onu ekmenizi, sulayıp büyütmenizi istiyorum. Tam bir yıl sonra büyüttüğünüz o tohumla buraya geleceksiniz. Yetiştirdiğiniz o tohuma göre değerlendirip birinizi İmparator seçeceğim...

Saraya çağrılan gençlerin arasında Ling adında biri de varmış. O da diğerleri gibi tohumunu almış...Evine gidip heycanla olayı annesine anlatmış. annesi bir saksı ve biraz toprak bulup, onun tohumunu ekmesine yardım etmiş. Sonra birlikte dikkatlice sulamışlar. Hergün sulayıp büyümesini bekliyorlarmış.

Yeterince zaman geçtikten sonra diğer gençlerin ne kadar büyüdüğünü anlatırken,Ling hayal kırıklığı içinde kendi tohumunda hiçbir değişiklik olmadığını görüyormuş. Üç hafta, dört-beş hafta geçmiş..Hala hiçbir gelişme yokmuş...

Diğerleri yetişen bitkilerden söz ederken Ling çok üzülüyormuş. İmparatorun beceriksiz sanmasından çok endişeeniyormuş. Arkadaşlarına da hiç bir şey demiyor, sabırla bekliyormuş.

Sonunda bir yıl bitmiş ve gençlerin yetiştirdikleri bitkileri imparatorun huzuruna götürecekleri gün gelip çatmış...Ling, annesine boş saksıyı götüremiyeceğini söyleyince annesi ona cesaret verip, saksısını götürüp dürüs bir şekilde olanları imparatora anlatmasını istemiş.

Ling, pek istemesede, annesinin sözünü tutmuş ve boş saksıyla saraya gitmiş. Saraya varınca arkadaşlarının yetişirdiği bitkilerin güzellikleri karşısında şaşırmış.

Sonra imparator gelmiş ve tüm gençleri selamlamış. Ling arkalarda bir yerlere saklanmaya çalışıyormuş.
-Ne büyük bitkiler, çicekler ve ağaçlar.. yetiştirmişsiniz..Bugün biriniz İmparator olacak..

Aniden arkada elinde boş saksıyla Lingi fark etmiş. Hemen muhafızlarına ön tarafa getirmelerini emretmiş. Ling çok korkmuş, sanırım beceriksizliğinden dolayı beni öldürebilir demiş..

Ling ön tarafa gelince imparator adını sormuş:
-Adım Ling...diğer gençler gülüp alay etmeye başlamışlar.. ama imparator susturmuş..

Ling'nin elindeki saksıya dikkatli bakıp kalabalığa doğru dönmüş:
-Yeni imparatorunuzu selamlayın..adı Ling demiş..
Ling inanmamış, nasıl olurda tohumu yeşermemiş bile..

İmparator devam etmiş. Bir yıl önce burada herkese bir tohum verdim, siz ekip sulayıp bir yıl sonra getirecektiniz.Ama hepinize kaynamış tohum vermiştim, asla büyümez,Ligin dışında herkes, ağaçlar, bitkiler, çiçekler getirdi. Çünkü tohumun büyümediğini fark edince hepiniz bir başka tohumla değiştirdiniz. Sadece Ling ..benim verdiğim tohumu boş saksıyla getirme cesareti ve dürüslüğünü gösterdi.Beklentisi gerçekleşmeyince umutsuzluğa kapıldı ama dürüslüğünden vazgeçmedi..
-Onun için İmparatorunuz o olacak...
Lord_Selo
Site Kurucusu
Site Kurucusu
Lord_Selo

Erkek Ikizler

Zor Olan Doğruluk Vide
MesajKonu: Geri: Zor Olan Doğruluk Zor Olan Doğruluk Icon_minitimeCuma Şub. 13, 2009 5:00 pm

paylaşım için saol
https://urguppaylasim.yetkin-forum.com
Dark_King
Admin
Admin
Dark_King

Erkek Terazi
Yaş : 33 Mesaj Sayısı : 304 İş/Hobiler : Öğrenci Lakap : Kral

Zor Olan Doğruluk Vide
MesajKonu: Geri: Zor Olan Doğruluk Zor Olan Doğruluk Icon_minitimeÇarş. Şub. 18, 2009 6:25 pm

önemli değil

Zor Olan Doğruluk

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası